Logo 1%

Przekaż 1% naszej organizacji

Logo OPP


Logo 1%
Dołącz do nas na Facebooku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo ŚP
Witamy na stronie czasopisma „Ścieżki Przyrody”. Wytyczamy w nim drogi przez fascynujący świat polskiej przyrody, a przewodnikami na nich są dźwięk, zapach i dotyk.

Na ścieżce dźwięku poznacie głosy zwierząt i posłuchacie opowieści o tym, jak zwierzęta te wyglądają, gdzie żyją, jak się zachowują i co jest w nich wyjątkowego.  Na ścieżkach zapachu i dotyku będziecie mogli poznać rośliny – dowiedzieć się wielu ciekawostek, a także poczuć zapach ich kwiatów i dotknąć ich owoców lub szyszek. Jest to możliwe dzięki temu, że w treść artykułów czytanych przez lektora wpletliśmy nagrania głosów wydawanych przez zwierzęta, a do płyty dołączyliśmy: kartę z paskami zapachowymi, z których zapach wydobywa się po ich potarciu, oraz planszę z „eksponatami dotykowymi”. Dla aktywnych badaczy świata przygotowaliśmy ścieżkę eksperymentów i doświadczeń przyrodniczych, do przeprowadzenia samodzielnie albo razem z widzącymi dziećmi lub dorosłymi. Jest też ścieżka dla turystów, wiodąca w miejsca przyjazne niewidomym.

Poznawajcie przyrodę Polski razem z naszym magazynem w każdej porze roku – bo tak, w podziale na cztery części odpowiadające kolejnym porom roku, są zbudowane „Ścieżki Przyrody”. Również tutaj, na naszej stronie internetowej, znajdziecie coś ciekawego do poczytania i posłuchania na WIOSNĘ, LATO, JESIEŃ i ZIMĘ. Wystarczy kliknąć na nazwę pory roku!

Zapraszamy do lektury „Ścieżek Przyrody” wszystkie dzieci z uszkodzonym wzrokiem. Wy z kolei zaproście swoich rodziców, nauczycieli i widzących rówieśników do wspólnego odkrywania tajemnic przyrody , a przy tym – wspólnej zabawy.

Pierwszy numer naszego czasopisma mógł zostać przygotowany dzięki dofinansowaniu przez PFRON, w ramach projektu Zapach, dźwięk i dotyk - magazyn „Ścieżki Przyrody” dla dzieci z dysfunkcją wzroku, realizowanego przez cały 2014 rok.

 

Fundacja Klucz, 03-289 Warszawa, ul. G. Rossiniego 17/14
e-mail:
Pełne dane kontaktowe