Logo 1%

Przekaż 1% naszej organizacji

Logo OPP


Logo 1%
Dołącz do nas na Facebooku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niektóre współczesne problemy ruchu niewidomych w Polsce

Kolejną publikację Fundacji "Klucz" stanowi zbiór artykułów dr. Stanisława Kotowskiego. 
Dotychczas czytelnicy mieli możliwość zapoznawania się z treścią poszczególnych artykułów publikowanych w kilku środowiskowych czasopismach - w "Pochodni" oraz w już nieistniejących miesięcznikach w "Biuletynie Informacyjnym", "Biuletynie Informacyjnym Trakt" oraz w "Wiedzy i Myśli". 
Artykuły powstały na podstawie przemyśleń teoretycznych założeń oraz bogatych doświadczeń autora, i dotyczą współczesnych problemów ruchu niewidomych w Polsce. Zbiór ten dedykowany jest osobom, które interesują się funkcjonowaniem organizacji pozarządowych i ich działalnością na rzecz osób z uszkodzonym wzrokiem, a przede wszystkim działaczom społecznym z tego środowiska, szczególnie delegatom na Krajowy Zjazd Polskiego Związku Niewidomych, który odbędzie się w kwietniu 2016 r. 
Aby ułatwić dostęp do wybranych tekstów, postanowiliśmy udostępnić je w całości w wersji książkowej. 
Teksty Stanisława Kotowskiego dotyczą wielu aspektów funkcjonowania środowiska osób niewidomych i słabowidzących, głównie Polskiego Związku Niewidomych, który przeżywa głęboki kryzys. Teksty te mogą być niezrozumiałe dla osób spoza tego środowiska. W takim przypadku prosimy o maile, które przekażemy autorowi, a jego wyjaśnienia prześlemy osobom pytającym. 
 
Książka została wydana w 2 wersjach:

DAISY w wersji tekstowej

RTF 

 

 

 


 

Fundacja Klucz, 03-289 Warszawa, ul. G. Rossiniego 17/14
e-mail:
Pełne dane kontaktowe